A Szent Mihály plébániát a szalvatoriánusok nemzetközi vallási rendje működteti.
Mozart utolsó művét, a „Requiemet” Bécs egyik legrégebbi templomában, a Szent Mihály-templomban mutatták be. A templom a kriptájáról is ismert, ahol jól megőrzött múmiák és csontvázak találhatók.
A Hofburg közvetlen szomszédságában, a Michaelerplatzon található Szent Mihály-templom késő román stílusú részei a 13. század első feléből származnak. A kórus valószínűleg 1327 és 1340 között épült, majd a torony alsó részei következtek. A következő évszázadokban a templomot többször átalakították és bővítették, és 1792 óta lényegében a mai formáját mutatja.
1791. december 10-én Wolfgang Amadeus Mozart híres Requiemjének részletei először Wolfgang Amadeus Mozart temetésekor hangzottak el. Ennek az eseménynek a templomban emléktábla állít emléket.
Szintén érdemes megnézni: a templom előtti téren folyó ásatásokat, ahol a bécsi városi régészek 1990/91-ben egy római kori település maradványait tárták fel.
Bécsi múmiák
A templomot ma gyakran látogatják a katakombák miatt, amelyeket érdemes megnézni, és amelyekben a különleges klimatikus viszonyok miatt a holttestek nem bomlanak el. Az 1631 és 1784 közötti időszakban mintegy 4000 ember talált itt végső nyughelyet. Több száz koporsó, némelyik virágokkal és koponyákkal festve, valamint mumifikálódott holttestek láthatók még ma is, némelyikük barokkos köntösben és parókában. A kriptában található leghíresebb holttest Pietro Metastasio, aki Mozart operáinak librettóit írta.