A Felső-Ausztriában található, Duna-parti város gazdag történelmével hívja fel magára a figyelmet. Iskolapéldája lett annak, hogyan válhat egy ipari városból új, turistákra épülő európai desztináció, az építészeti örökség, a modern épületek, a kultúra és a természet remek összjátékának segítségével.
A 2009-es Európa kulturális fővárosa cím jelentős lökést adott a városnak, ami mind a mai napig érezteti hatását. A kultúra és a turizmus összefonódása még erősebb lett, aminek köszönhetően Linz meghatározó tényezővé vált Ausztriában a kultúra, a művészet és a kreativitás terén.
A linzi szálláshelyeken 2023-ban 1,1 millió vendégéjszakát számláltak, amely minden idők legjobb eredményének számít. A város különösen népszerű a belföldi látogatók körében, a küldőpiacok rangsorában pedig Németország, Lengyelország, Olaszország és Magyarország következik.
A várost kettészelő folyó két partja pihenőoázis és kulturális központ is egyben: napközben parkok és bárok várják a pihenni és feltöltődni vágyókat, éjszaka a múzeumok megvilágított, futurisztikus homlokzatai ejtik ámulatba a bámészkodókat. Akárcsak a kiállítások, ahol a kínálat a Lentos Szépművészeti Múzeumban látható kortárs művektől az Ars Electronica Centerben megvalósuló innovatív fejlesztésekig és projektekig terjed. A jövő múzeumában a technológiai vívmányok és a látnoki médiaművészet találkozásának eredményét csodálhatják meg a látogatók.
Néhány kilométerrel folyásiránynak lefelé egy teljesen másfajta művészeti projekt látható: a Mural Harbor kikötő Európa legnagyobb graffiti- és közösségi falfestő galériája, amelyben több mint 100 alkotás látható. A közeli iparterületen található voestalpine Acélvilág egyedülálló bepillantást enged a kulisszák mögé.
2024-ben a „kultúra szuperéve” zajlik Felső-Ausztriában. Elindult az Európa Kulturális Fővárosa program Salzkammergutban, Linzben pedig Anton Bruckner felső-ausztriai zeneszerzőt ünneplik majd, születésének 200. évfordulóján.