Az 1565-ben elkészült Vasari-folyosó (Corridoio vasariano) köti össze Palazzo Vecchiót az Uffizin és a Ponte Vecchión keresztül a Pitti-palotával. A Corridoio vasarino az időjárás és a szabad utcai közlekedés minden viszontagságától megóvta a nagyhercegeket.
A Vasari-folyosó az egykor uralkodó Medici-család lakóhelyéül szolgált Pitti-palotát és a Palazzo Vecchiót (ma ez a városháza) összekötő fedett folyosó, amely áthalad az Arno folyó feletti Ponte Vecchión is. Az építmény 800-1000 méter hosszú, 1565-ben, öt hónap alatt építették fel I. Cosimo de’ Medici rendeletére, Giorgio Vasari tervei alapján. A folyosó rendeltetése az volt, hogy a nagyherceg anélkül tudjon eljutni rezidenciájából a hivatalába, hogy a néppel vegyülnie kelljen. A folyosóról ezenkívül szemlélni tudta az alatta lévő utca történéseit, és egyes házak ablakaiba is be tudott tekinteni.
2016-ig az Uffizi Képtár festményei voltak kiakasztva a folyosóra, amelyet a turisták csak csoportokban, idegenvezetővel tekinthettek meg. A folyosót azt követően kellett lezárni, hogy a tűzoltóság veszélyesnek nyilvánította. A lezárt Vasari-folyosót 2024-ben újranyitották, ókori római és görög feliratok gyűjteményét, valamint 30 szobrot fog őrizni.
A renoválási munkálatok során megerősítették a 750 méter hosszú folyosó szerkezetét, helyreállították a belső terét, hozzáférhetővé tették a mozgáskorlátozottak számára, klímaberendezéssel és megfigyelőrendszerrel szerelték fel, öt vészkijáratot alakítottak ki benne és LED-es világítást kapott. Az újdonságok között szerepel, hogy megnyitották a folyosónak mind a 73 ablakát.
A „Corridoio Vasariano”-ra 2024 decemberétől keddtől vasárnapig 20 percenként egyszerre legfeljebb 25 ember léphet be.